Saturday , February 22 2020
Home / Sosyal Medya / Twitter şifre skandalında son durum: CEO şifre değişikliği tavsiye ediyor

Twitter şifre skandalında son durum: CEO şifre değişikliği tavsiye ediyor


Twitter, bir karmaşanın şifre sisteminde logların gizlenmiş olmak yerine dahili bilgisayar sisteminde okunabilir bir metinde depolanmasına yol açmasından sonra şifrelerini değiştirmemeleri konusunda 330 milyonu aşkın kullanıcıyı uyardı.

Sosyal ağ, bir blog yayını ve Perşembe öğleden sonra attığı bir dizi tweet’de, sorunu çözdüklerini ve bir iç soruşturmanın neticesinde şirkette çalışanlar tarafından çalınan veya kötüye kullanıldığına dair hiçbir belirti bulunmadığını açıkladı. Yine de, tüm kullanıcıları şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyardı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bir tweet’de “Bu hatayı düzelttik ve herhangi birinin ihlalini veya kötüye kullanıldığına dair hiçbir belirti bulamadık.” Dedi. “Önlem olarak, şifrenizi kullandığınız tüm servislerde şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.” dedi.

Şirket, bu durumdan kaç şifrenin etkilendiğini söylemedi.

Açıklama, dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri, ünlüler, Equifax, Facebook ve Uber Technologies’deki bir dizi güvenlik olayından sonra, şirketlerin tüketici verilerinin güvenliği ve saklama teknolojilerini gözden geçirmeleri gerektiğine dikkat çekiyor.About admin

Check Also

instagram-dan-hikayeler-icin-yeni-bildirim-özelligi-geliyor

İnstagram Hikayeler Özelliği İçin Yeni Bildirim Geliyor

Sosyel medya kullanıcıları , artık etkilendikleri instagram hikayelerinden bildirim alabilecekler.Bu bildirim sayesinde Bunu hikayenize ekleyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *