Saturday , February 22 2020
Home / Sosyal Medya / Facebook’un sahibi Avrupalı Hukukçulardan özür diledi!

Facebook’un sahibi Avrupalı Hukukçulardan özür diledi!


Facebook kurucusu Mark Zuckerberg Salı günü Avrupa Parlamentosu’ndan özür diledi. Sosyal medya devi, kullanıcıların kişisel verilerinin büyük çapta ihlalini önlemek için adımlar attığını söyledi.

Zuckerberg ayrıca, Nisan ayında ABD Kongresi’nde başlayan Cambridge Analytica skandalıyla ilgili Avrupa’ya yatırım yapmaya söz verdi. Zuckerberg Brüksel’deki canlı duruşmada, “son iki yılda Facebook yöneticilerinin bu araçların zarar görmesini engellemek için yeterince çaba göstermediklerini” belirtti.

Facebook, 87 milyon kullanıcıya kadar olan verilerinin, 2016 kampanyası sırasında ABD Başkanı Donald Trump için çalışan İngiliz danışmanı Cambridge Analytica tarafından kaçırıldığını iddia etti.

Zuckerberg; “Seçimlere yapılan usulsüz müdahaleler ya da geliştiricilerin insanların bilgilerinin kötüye kullanılmasına yol açıyor. Sorumluluğumuzun yeterince geniş bir önlem almadık. Bu bir hataydı ve bunun için üzgünüm” dedi.

Silikon Vadisi devi, AB’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu’na, 2.7 milyona kadar ulaşan Avrupalı vatandaşların kişisel verilerini, ABD’de iflas başvurusunda bulunmuş olan Cambridge Analytica’ya uygunsuz bir şekilde gönderilmiş olabileceğini söyledi.

Facebook kurucusu, AB’nin üç gün içinde yürürlüğe giren ve yeni web sitesi koruma kurallarını memnuniyetle karşıladı ve web sitesinin de benzer adımlar attığını söyledi.About admin

Check Also

instagram-dan-hikayeler-icin-yeni-bildirim-özelligi-geliyor

İnstagram Hikayeler Özelliği İçin Yeni Bildirim Geliyor

Sosyel medya kullanıcıları , artık etkilendikleri instagram hikayelerinden bildirim alabilecekler.Bu bildirim sayesinde Bunu hikayenize ekleyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *